فروش ویژه جدیدترین لپ‌تاپ‌های بازار با امکان پرداخت قسطی

خاموش کردن آیفون به صورت گام به گام

لیلا لالوئی
  • 01 خرداد 1403
  • 3 دقیقه مطالعه
خاموش کردن آیفون

شاید به نظر عجیب باشد، اما آیا می‌دانید چگونه باید گوشی آیفون خود را خاموش کنید؟ اگر با این چالش مواجه شده‌اید، در ادامه با استفاده از دو روشی که توضیح خواهیم داد، می‌توانید گوشی آیفون خود را خاموش کنید. گاهی برای عیب‌یابی یا زمان‌هایی که از گوشی استفاده نمی‌کنید، خاموش کردن آیفون ضروری است که خوشبختانه این کار با استفاده از دو روش مختلف و به سادگی قابل انجام است. در ادامه نحوه‌ انجام آن را به شما توضیح خواهیم داد.

روشن و خاموش کردن آیفون

روشن کردن گوشی آیفون بسیار آسان است. کافی است دکمه‌ قفل که در سمت راست گوشی قرار دارد را برای چند ثانیه نگه دارید. پس از نگه داشتن دکمه، لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید و گوشی شما روشن می‌شود.

برای خاموش کردن آیفون هم همین روش را انجام دهید، دکمه سمت راست را فشار داده تا گزینه‌ Slide to power off نمایان شود و آن را انتخاب کنید تا گوشی شما خاموش شود؛ اما نکته‌ مهم این است که از سری آیفون X به بعد این روش کاربردی ندارد و باید برای خاموش کردن گوشی آیفون ادامه‌ مقاله فرامگ را مطالعه کنید.

خاموش کردن آیفون با استفاده از دکمه‌ ها

خاموش کردن آیفون با استفاده از دکمه‌ ها

اگر قصد دارید آیفون خود را هر زمانی که می‌خواهید به سرعت خاموش کنید، ساده‌ترین راه استفاده از دکمه‌های روی دستگاه است. نحوه‌ انجام دقیق این کار بسته به مدل آیفون شما کمی متفاوت است؛ چرا که دکمه‌ها در سری‌های مختلف آیفون عمکلرد متفاوتی دارند. در جدول زیر، نحوه خاموش کردن آیفون را در مدل‌های مختلف برای شما مطرح کرده‌ایم:

مدلروش خاموش کردن گوشی آیفون
آیفون X ،11 ،12 ،13 و بالاتر همزمان دکمه قفل را با دکمه کاهش یا افزایش صدا برای چند ثانیه نگه دارید تا گزینه‌ Slide to Power Off روی صفحه ظاهر شود. سپس با انتخاب آن گوشی آیفون را خاموش کنید.
iPhone SE (نسل دوم)، 8، 7 یا 6دکمه‌ قفل را برای چند ثانیه نگه دارید تا گزینه‌ Slide to Power Off ظاهر شود و با انتخاب گزینه، آیفون را خاموش کنید.
iPhone SE (نسل اول)، 5 یا قبل از آندکمه‌ بالای پنل گوشی یا همان قفل را نگه دارید تا گزینه‌ Slide to Power Off ظاهر شود.

پس انجام مراحل فوق، وقتی گزینه‌ Slide to Power Off روی صفحه ظاهر شد، انگشت خود را روی دایره‌ سفید قرار دهید و به سمت راست بکشید. 

پس از چند لحظه، آیفون شما کاملا خاموش خواهد شد.

خاموش کردن آیفون با استفاده از برنامه‌ تنظیمات

شما همچنین می‌توانید با استفاده از یک ویژگی در تنظیمات، آیفون خود را خاموش کنید.

۱. برای انجام این کار، ابتدا «تنظیمات» را در آیفون خود باز کنید.

۲. در تنظیمات، روی «General» ضربه بزنید.

۳. در صفحه‌ «General» به پایین صفحه بروید و «Shut Down» را انتخاب کنید.

۴. در نهایت عبارت «Slide to Power Off» روی صفحه ظاهر می‌شود. آن را به سمت راست بکشید تا دستگاه شما به طور کامل خاموش شود. حالا به راحتی توانسته‌اید گوشی را خاموش کنید. 

به یاد داشته باشید که در سری‌های جدید گوشی آیفون، نگه داشتن دکمه قفل می‌تواند عملیات دیگری مانند روشن شدن سیری را برای شما انجام دهد. امیدواریم این مقاله از فرامگ برای شما مفید بوده باشد.

سوالات متداول

نحوه خاموش کردن گوشی ۱۳ پرومکس به چه صورت است؟

برای خاموش کردن گوشی‌های سری X و بالاتر باید دکمه‌ قفل و کاهش یا افزایش صدا را به صورت همزمان برای چند ثانیه نگه دارید تا بعد از آن گزینه Slide to Power Off نمایان شود و گوشی را خاموش کنید.

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون ۷ به چه صورت است؟

برای خاموش کردن آیفون ۷ باید دکمه قفل را برای چند ثانیه نگه دارید تا گزینه‌ Slide to Power Off ظاهر شده و بتوانید با انتخاب آن گوشی را خاموش کنید.

پست های مرتبط برای شما

دیدگاه کاربران

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

تا کنون هیچ دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

شما میتوانید اولین نفری باشید که برای این مقاله دیدگاه ثبت می کند.