فروش ویژه جدیدترین لپ‌تاپ‌های بازار با امکان پرداخت قسطی

سرابایت حافظه ذخیره سازی سرامیکی ۱۰٬۰۰۰ ترابایتی می‌سازد

هلیا مینائی
  • 20 آذر 1402
  • 1 دقیقه مطالعه
سرابایت حافظه ذخیره سازی سرامیکی 10000 ترابایتی می سازد

اخیرا ویدیویی توسط شرکت سرابایت (Cerabyte) منتشر شده که خبر از رونمایی نوآوری جدید در فناوری ذخیره‌سازی داده‌ها را می‌دهد. این شرکت در تلاش است تا در سال‌های آینده فضای ذخیره‌سازی داده‌ها را به طور کلی تغییر دهد؛ به این معنا که قصد دارد تا هارد دیسک‌های معمولی و SSD را با کارتریج‌هایی به اندازه کف دست که از جنس شیشه سرامیکی ساخته شده و قادر به ذخیره ۱۰٬۰۰۰ ترابایت داده است، جایگزین کند. همچنین این حافظه ذخیره‌سازی جدید با قرار گرفتن لایه‌های سرامیکی تخصصی، سطحی ضخیم ۳۰۰ میکرومتری روی پایه‌ شیشه‌ای ایجاد می‌کند که احتمالا روی لپ تاپ های آینده دیده خواهد شد.

 فناوری ذخیره‌سازی داده‌ سرابایت

این پیکربندی، امکان نوشتن داده‌ها را با سرعت قابل‌توجهی فراهم می‌کند و چگالی ذخیره‌سازی بالایی را روی سطح دیسک به وجود می‌آورد؛ درحالی‌که هارددیسک‌های HDD سنتی در حال حاضر تنها ۰٫۰۲ ترابایت بر سانتی‌متر مربع چگالی دارند. به‌طورکلی سرابایت با ارائه نمونه اولیه این سیستم گام مهم و رو به جلویی برداشته است.

شرکت سرابایت تاکید بر این دارد که فناوری ذخیره‌سازی مبتنی بر سرامیک خود در زمینه هزینه‌ها، سرعت و مقیاس‌پذیری بسیار کارآمد است؛ به‌خصوص که این سیستم با کارایی انرژی و عمری بیش از ۵٬۰۰۰ سال به دلیل مقاومت سرامیکی، طراحی مستحکمی دارد.

دیدگاه کاربران

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

تا کنون هیچ دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

شما میتوانید اولین نفری باشید که برای این مقاله دیدگاه ثبت می کند.