فروش ویژه جدیدترین لپ‌تاپ‌های بازار با امکان پرداخت قسطی

اولین نسخه بتا اندروید 15 منتشر شد و تاریخ انتشار آن لو رفت

هلیا مینائی
  • 28 بهمن 1402
  • 2 دقیقه مطالعه
تاریخ انتشار و نسخه بتا اندروید ۱۵

درست یک روز پس از شایعات مربوطه، گوگل نسخه اول «پیش نمایش توسعه دهندگان» (DP) اندروید 15 را منتشر کرد؛ از همین رو به صورت رسمی شاهد مسیر انتشار جدیدترین به‌روزرسانی سیستم‌عامل اندروید هستیم.

با توجه به اخبار موجود، گوگل قصد دارد تا پس از ارائه دو نسخه پیش نمایش و چهار نسخه بتا، تاریخ انتشار اندروید 15 را به ماه آگوست (مرداد و شهریور ۱۴۰۳) منتقل کند که البته تنها در حد شایعه بوده و هنوز خبر قطعی درباره آن اعلام نشده است. انتشار اولین نسخه پیش نمایش انجام شده و ورژن آینده هم در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳) منتشر می‌شود.

در نهایت، ماه آوریل (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳) با اولین نسخه بتای اندروید 15 مواجه خواهیم بود که دقیقا یک ماه قبل از رویداد I/O 2024 گوگل است؛ پس می‌توان نتیجه گرفت که گوشی پیکسل ۹ گوگل، با سیستم عامل پایدار اندروید 15 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

 مسیر انتشار اندروید ۱۵

آن طور که به چشم می‌خورد، اندروید 15 دچار تحولات زیادی شده که یکی از آن‌ها امکان به اشتراک گذاری تنها بخشی از صفحه نمایش است؛ به این معنا که می‌توانید در صورت نیاز بخشی از صفحه نمایش را در اختیار داشته باشید.

پشتیبانی از دستگاه‌های MIDI 2.0 از طریق USB در اندروید ۱۳ توسط گوگل فراهم شده بود که حال در اندروید 15 این پشتیبانی به برنامه‌های مجازی MIDI راه پیدا خواهد کرد؛ به این صورت که این امکان را به کاربران می‌دهد تا بتوانند برنامه سینتی سایزر را به عنوان یک دستگاه MIDI 2.0 مجازی کنترل کنند.

قسمتی دیگر از تغییرات Android 15 مربوط به مدیریت و بهبود عملکرد دستگاه‌ها می‌شود تا بتوانند علاوه بر پاسخ مطلوب به نیاز اپ‌ها به CPU و GPU، مصرف انرژی بهینه‌تری هم داشته باشند. همچنین بهبود عملکرد دوربین هم مورد دیگری است که می‌توان در اندروید 15 به آن اشاره کرد تا بتوانید آنچه در دوربین مشاهده می‌کنید را به همان صورت پس از پردازش در گالری دریافت کنید.

تغییرات اندروید ۱۵

پشتیبانی از انواع داده‌های جدید در Health Connect، امکان رمزنگاری شخصی جهت محافظت از فایل‌ها و اطمینان از سلامت داده‌ها در برابر نرم افزارهای مخرب یا تغییرات غیر مجاز فایل‌ها، از دیگر تغییراتی هستند که در اندروید 15 شاهد آن‌ها خواهیم بود.

در آخر گفتنی است که در حال حاضر سیستم عامل اندروید 15 به صورت آزمایشی برای دستگاه‌های گوگل منتشر شده و به زودی برای گوشی‌ های سامسونگ و شیائومی هم در دسترس قرار می‌گیرد.

پست های مرتبط برای شما

دیدگاه کاربران

برای ثبت نظر ابتدا باید وارد شوید.

تا کنون هیچ دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده است.

شما میتوانید اولین نفری باشید که برای این مقاله دیدگاه ثبت می کند.