9 ترند برتر جدید برای سال 2022

9 ترند برتر جدید برای سال 2022

9 ترند برتر فناوری جدید برای سال 2022

 

امروزه فناوری با سرعتی سریع در حال تکامل است و تغییرات و     پیشرفت سریع‌تری را امکان‌پذیر می‌کند و باعث تسریع نرخ تغییر می‌شود. با این حال، این تنها روندهای فناوری و فناوری‌های نوظهور نیستند که در حال تحول هستند، امسال به دلیل شیوع COVID-19 بسیاری از موارد دیگر تغییر کرده است و متخصصان فناوری اطلاعات را متوجه می‌شوند که نقش آنها در دنیای بدون تماس فردا ثابت نخواهد ماند. و یک متخصص فناوری اطلاعات در سال‌های 2021-22 دائماً در حال یادگیری، یادگیری و یادگیری مجدد (اگر نه از روی ناچاری) خواهد بود.

 

این برای شما چه معنایی دارد؟ این به معنای به روز ماندن با فناوری های نوظهور و آخرین روندهای فناوری است. و این بدان معنی است که چشمان خود را به آینده نگاه دارید تا بدانید چه مهارت هایی را باید بدانید تا فردا شغلی امن داشته باشید و حتی یاد بگیرید که چگونه به آنجا برسید. همه‌گیر جهانی در سرتاسر جهان تعظیم می‌کنند، اکثر جمعیت IT جهان عقب نشسته‌اند و از خانه کار می‌کنند. و اگر می‌خواهید از زمان خود در خانه بهترین استفاده را ببرید، در اینجا 9 روند برتر فناوری نوظهور وجود دارد که باید در سال 2022 به دنبال آن باشید و تلاش کنید و احتمالاً یکی از مشاغلی را که توسط این روندهای فناوری جدید ایجاد می‌شود، ایمن کنید.

 

در زیر برترین روندهای فناوری جدید، 2022 فهرست شده است.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی

اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)

محاسبات لبه

محاسبات کوانتومی

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

بلاک چین

اینترنت اشیا (IoT)

5G

امنیت سایبری

 

1. هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی یا AI قبلاً در دهه گذشته سر و صدای زیادی داشته است، اما همچنان یکی از روندهای جدید فناوری است زیرا تأثیرات قابل توجه آن بر نحوه زندگی، کار و بازی ما فقط در مراحل اولیه است. هوش مصنوعی در حال حاضر به دلیل برتری خود در تشخیص تصویر و گفتار، برنامه‌های ناوبری، دستیارهای شخصی گوشی‌های هوشمند، برنامه‌های اشتراک‌گذاری سواری و موارد دیگر شناخته شده است.

 

بیشتر بخوانید: برترین فناوری‌های مخربی که باید در سال 2022 مراقب آنها باشید

 

غیر از این، هوش مصنوعی بیشتر برای تجزیه و تحلیل تعاملات برای تعیین ارتباطات و بینش های اساسی، برای کمک به پیش بینی تقاضا برای خدماتی مانند بیمارستان ها استفاده می شود که مقامات را قادر می سازد تصمیمات بهتری در مورد استفاده از منابع بگیرند، و برای تشخیص الگوهای تغییر رفتار مشتری با تجزیه و تحلیل داده های نزدیک. در زمان واقعی، افزایش درآمد و افزایش تجربیات شخصی.

 

بازار هوش مصنوعی تا سال 2025 به صنعت 190 میلیارد دلاری خواهد رسید و هزینه های جهانی برای سیستم های شناختی و هوش مصنوعی به بیش از 57 میلیارد دلار در سال 2022 خواهد رسید. ، چندتا را نام بردن. از سوی دیگر هوش مصنوعی برخی از بالاترین حقوق امروزی را نیز ارائه می دهد که از بیش از 125000 دلار در سال (مهندس یادگیری ماشین) تا 145000 دلار در سال (معمار AI) متغیر است - و آن را به برترین روند فناوری جدید تبدیل می کند که باید مراقب آن باشید!

 

یادگیری ماشینی زیرمجموعه هوش مصنوعی نیز در انواع صنایع در حال گسترش است و تقاضای زیادی برای متخصصان ماهر ایجاد می کند. فارستر پیش‌بینی می‌کند که هوش مصنوعی، یادگیری ماشین و اتوماسیون 9 درصد از مشاغل جدید ایالات متحده را تا سال 2025 ایجاد خواهند کرد، مشاغلی از جمله متخصصان نظارت بر ربات، دانشمندان داده، متخصصان اتوماسیون و متصدیان محتوا، و این یکی دیگر از روندهای فناوری جدید است که باید در نظر داشته باشید!

 

تسلط بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به شما کمک می کند تا مشاغلی مانند:

 

دانشمند تحقیقات هوش مصنوعی

مهندس هوش مصنوعی

مهندس یادگیری ماشین

معمار هوش مصنوعی

2. اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA)

مانند هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، اتوماسیون فرآیند رباتیک یا RPA فناوری دیگری است که مشاغل را خودکار می کند. RPA استفاده از نرم افزار برای خودکارسازی فرآیندهای تجاری مانند تفسیر برنامه ها، پردازش تراکنش ها، برخورد با داده ها و حتی پاسخ دادن به ایمیل ها است. RPA کارهای تکراری را که افراد قبلا انجام می دادند، خودکار می کند.

 

اگرچه تحقیقات Forrester تخمین می زند که اتوماسیون RPA معیشت 230 میلیون یا بیشتر کارگر دانش یا تقریباً 9 درصد از نیروی کار جهانی را تهدید می کند، RPA همچنین در حال ایجاد مشاغل جدید در حالی که مشاغل موجود را تغییر می دهد. مک کینزی دریافت که کمتر از 5 درصد مشاغل را می توان کاملاً خودکار کرد، اما حدود 60 درصد را می توان تا حدی خودکار کرد.

 

برای شما به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات که به آینده نگاه می کنید و سعی در درک آخرین روندهای فناوری دارید، RPA فرصت های شغلی زیادی از جمله توسعه دهنده، مدیر پروژه، تحلیلگر کسب و کار، معمار راه حل و مشاور ارائه می دهد. و این مشاغل درآمد خوبی دارند. یک توسعه‌دهنده RPA می‌تواند بیش از 534 هزار روپیه در سال درآمد کسب کند - آن را به روند بعدی فناوری تبدیل می‌کند که باید مراقب آن باشید!

 

تسلط بر RPA به شما کمک می کند مشاغل پردرآمد مانند:

توسعه دهنده RPA

تحلیلگر RPA

آرشیتکت RPA

 

3. محاسبات لبه

رایانش ابری که قبلاً یک گرایش فناوری جدید برای تماشا بود، با بازیگران اصلی AWS (سرویس وب آمازون)، Microsoft Azure و Google Cloud Platform به جریان اصلی تبدیل شده است. پذیرش رایانش ابری همچنان در حال رشد است، زیرا کسب و کارهای بیشتری به سمت راه حل ابری مهاجرت می کنند. اما این دیگر روند فناوری نوظهور نیست. لبه است.

 

از آنجایی که تعداد سازمان‌های داده‌ای که با آن‌ها سر و کار دارند همچنان در حال افزایش است، آنها به کاستی‌های رایانش ابری در برخی شرایط پی برده‌اند. محاسبات لبه برای کمک به حل برخی از این مشکلات به عنوان راهی برای دور زدن تأخیر ناشی از رایانش ابری و انتقال داده ها به مرکز داده برای پردازش طراحی شده است. اگر بخواهید، می تواند «در لبه» وجود داشته باشد، به جایی که محاسبات باید اتفاق بیفتد. به همین دلیل، محاسبات لبه را می توان برای پردازش داده های حساس به زمان در مکان های دور با اتصال محدود یا بدون اتصال به یک مکان متمرکز استفاده کرد. در این شرایط، محاسبات لبه می تواند مانند مراکز داده کوچک عمل کند.

رایانش لبه با افزایش استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا (IoT) افزایش خواهد یافت. انتظار می رود تا سال 2022، بازار جهانی محاسبات لبه به 6.72 میلیارد دلار برسد. و این روند فناوری جدید فقط برای رشد است و نه چیزی کمتر، ایجاد مشاغل مختلف، در درجه اول برای مهندسان نرم افزار.

 

همراستایی با رایانش ابری (از جمله محاسبات لبه‌ای جدید و کوانتومی) به شما کمک می‌کند مشاغل شگفت‌انگیزی مانند:

 

مهندس قابلیت اطمینان ابر

مهندس زیرساخت ابر

معمار ابر و معمار امنیت

مهندس DevOps Cloud

 

4. محاسبات کوانتومی

روند قابل توجه فناوری بعدی، محاسبات کوانتومی است، که شکلی از محاسبات است که از پدیده های کوانتومی مانند برهم نهی و درهم تنیدگی کوانتومی بهره می برد. این روند فناوری شگفت‌انگیز همچنین به دلیل توانایی آن در جستجو، نظارت، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی داده‌ها، بدون توجه به منبع، در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و توسعه واکسن‌های بالقوه نقش دارد. زمینه دیگری که محاسبات کوانتومی در آن کاربردها را پیدا می کند، بانکداری و مالی است، برای مدیریت ریسک اعتباری، برای تجارت با فرکانس بالا و کشف تقلب.

 

رایانه‌های کوانتومی اکنون چندین برابر سریع‌تر از رایانه‌های معمولی هستند و برندهای بزرگی مانند Splunk، Honeywell، Microsoft، AWS، Google و بسیاری دیگر اکنون درگیر ایجاد نوآوری در زمینه محاسبات کوانتومی هستند. پیش‌بینی می‌شود که درآمدهای بازار جهانی محاسبات کوانتومی تا سال 2029 از 2.5 میلیارد دلار فراتر رود. و برای اینکه در این فن‌آوری پرطرفدار جدید نشان دهید، باید در زمینه مکانیک کوانتومی، جبر خطی، احتمالات، نظریه اطلاعات و یادگیری ماشین تجربه داشته باشید.

 

5. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

روند فناوری استثنایی بعدی - واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) و واقعیت توسعه یافته (ER). VR کاربر را در یک محیط غوطه ور می کند در حالی که AR محیط او را بهبود می بخشد. اگرچه این روند فناوری عمدتاً تاکنون برای بازی استفاده شده است، اما برای آموزش نیز استفاده شده است، مانند VirtualShip، یک نرم افزار شبیه سازی که برای آموزش ناخداهای کشتی های نیروی دریایی، ارتش و گارد ساحلی ایالات متحده استفاده می شود.

 

در سال 2022، می توانیم انتظار داشته باشیم که این اشکال از فناوری ها بیشتر در زندگی ما ادغام شوند. معمولاً همزمان با برخی از فناوری‌های نوظهور دیگری که در این فهرست به آن اشاره کرده‌ایم، AR و VR پتانسیل بسیار زیادی در آموزش، سرگرمی، آموزش، بازاریابی و حتی توانبخشی پس از آسیب دارند. مانند این پناهگاه اتوبوس پپسی مکس، می‌توان از این دو برای آموزش پزشکان برای انجام عمل جراحی، ارائه تجربه عمیق‌تر به بازدیدکنندگان موزه، بهبود پارک‌های موضوعی یا حتی افزایش بازاریابی استفاده کرد.

 

واقعیت جالب: 14 میلیون دستگاه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در سال 2019 فروخته شد. انتظار می‌رود که بازار جهانی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی تا سال 2022 به 209.2 میلیارد دلار افزایش یابد و تنها فرصت‌های بیشتری را در فناوری‌های پرطرفدار ایجاد کند و از افراد حرفه‌ای بیشتری که برای این حوزه تغییر بازی آماده هستند استقبال کند. .

 

در حالی که برخی از کارفرمایان ممکن است به دنبال اپتیک به عنوان یک مجموعه مهارت باشند، توجه داشته باشید که شروع در VR به دانش تخصصی زیادی نیاز ندارد - مهارت های برنامه نویسی اولیه و طرز فکر آینده نگر می تواند شغلی را ایجاد کند. دلیل دیگری که چرا این روند فناوری جدید باید در لیست مراقبان شما باشد!

 

6. بلاک چین

اگرچه بیشتر مردم به فناوری بلاک چین در رابطه با ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین فکر می کنند، بلاک چین امنیت را ارائه می دهد که از بسیاری جهات دیگر مفید است. در ساده‌ترین عبارت، بلاک چین را می‌توان به عنوان داده‌ای توصیف کرد که فقط می‌توانید به آن اضافه کنید، نه حذف یا تغییر دهید. از این رو اصطلاح "زنجیره" به این دلیل است که شما زنجیره ای از داده ها را می سازید. عدم امکان تغییر بلوک های قبلی چیزی است که آن را بسیار ایمن می کند. علاوه بر این، بلاک چین ها بر اساس اجماع هستند، بنابراین هیچ نهادی نمی تواند کنترل داده ها را در دست بگیرد. با بلاک چین، برای نظارت یا تایید تراکنش ها به شخص ثالث قابل اعتماد نیاز ندارید.

 

چندین صنعت در حال مشارکت و پیاده سازی بلاک چین هستند و با افزایش استفاده از فناوری بلاک چین، تقاضا برای متخصصان ماهر نیز افزایش می یابد. از دید پرندگان، یک توسعه دهنده بلاک چین در توسعه و پیاده سازی معماری و راه حل ها با استفاده از فناوری بلاک چین تخصص دارد. متوسط ​​حقوق سالانه یک توسعه دهنده بلاک چین 469 هزار روپیه است.

 

اگر مجذوب بلاک چین و برنامه های کاربردی آن هستید و می خواهید حرفه خود را در این فناوری پرطرفدار بسازید، اکنون زمان مناسبی برای شروع است. برای ورود به بلاک چین، باید تجربه عملی زبان های برنامه نویسی، اصول OOPS، پایگاه های داده مسطح و رابطه ای، ساختارهای داده، توسعه اپلیکیشن های وب و شبکه را داشته باشید تا بتوانید در دوره آموزشی بلاک چین ثبت نام کنید.

 

تسلط بر بلاک چین می تواند به شما کمک کند در زمینه ها و صنایع مختلف پیشرفت کنید:

تحلیلگر ریسک

معمار فنی

مدیر انجمن Crypto

مهندس جلویی

7. اینترنت اشیا (IoT)

یکی دیگر از روندهای نویدبخش فناوری جدید اینترنت اشیا است. بسیاری از "چیزها" اکنون با اتصال WiFi ساخته می شوند، به این معنی که آنها می توانند به اینترنت و به یکدیگر متصل شوند. از این رو، اینترنت اشیا یا اینترنت اشیا. اینترنت اشیا آینده است و قبلاً دستگاه ها، لوازم خانگی، اتومبیل ها و بسیاری موارد دیگر را قادر ساخته است به اینترنت متصل شوند و داده ها را تبادل کنند.

 

به عنوان مصرف کننده، ما در حال استفاده و بهره مندی از اینترنت اشیا هستیم. ما می‌توانیم درهایمان را از راه دور قفل کنیم اگر هنگام خروج از محل کار فراموش کنیم و اجاق‌هایمان را در بازگشت از محل کار به خانه از قبل گرم کنیم، همه اینها در حالی است که تناسب اندام خود را در Fitbits خود دنبال می‌کنیم. با این حال، کسب و کارها نیز اکنون و در آینده نزدیک چیزهای زیادی برای به دست آوردن دارند. اینترنت اشیا می تواند ایمنی، کارایی و تصمیم گیری بهتری را برای کسب و کارها با جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها فراهم کند. این می‌تواند تعمیر و نگهداری پیش‌بینی‌کننده را فعال کند، مراقبت‌های پزشکی را سرعت بخشد، خدمات مشتری را بهبود بخشد و مزایایی را ارائه دهد که ما حتی تصورش را هم نمی‌کردیم.

 

و ما فقط در مراحل ابتدایی این روند فناوری جدید هستیم: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال 2030 حدود 50 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند و شبکه عظیمی از دستگاه‌های متصل به هم را ایجاد می‌کنند که از تلفن‌های هوشمند گرفته تا لوازم آشپزخانه را در بر می‌گیرد. پیش‌بینی می‌شود که هزینه‌های جهانی اینترنت اشیا (IoT) در سال 2022 به 1.1 تریلیون دلار آمریکا برسد. انتظار می‌رود فناوری‌های جدیدی مانند 5G باعث رشد بازار در سال‌های آینده شود.

 

و اگر می خواهید قدم در این فناوری پرطرفدار بگذارید، باید در مورد امنیت اطلاعات، هوش مصنوعی و اصول یادگیری ماشینی، شبکه، رابط سخت افزاری، تجزیه و تحلیل داده ها، اتوماسیون، درک سیستم های تعبیه شده، و دانش دستگاه و طراحی را بیاموزید.

 

8. 5G

روند بعدی فناوری که از اینترنت اشیا پیروی می کند، 5G است. در جایی که فناوری‌های 3G و 4G ما را قادر به مرور اینترنت، استفاده از خدمات مبتنی بر داده، افزایش پهنای باند برای پخش جریانی در Spotify یا YouTube و موارد دیگر کرده‌اند، انتظار می‌رود خدمات 5G زندگی ما را متحول کند. با فعال کردن سرویس‌هایی که بر فناوری‌های پیشرفته مانند AR و VR تکیه دارند، در کنار سرویس‌های بازی مبتنی بر ابر مانند Google Stadia، NVidia GeForce Now و موارد دیگر. انتظار می رود در کارخانه ها، دوربین های HD که به بهبود ایمنی و مدیریت ترافیک، کنترل شبکه هوشمند و خرده فروشی هوشمند کمک می کند، استفاده شود.

 

تقریباً همه شرکت‌های مخابراتی مانند Verizon، Tmobile، Apple، Nokia Corp، QualComm اکنون روی ایجاد برنامه‌های 5G کار می‌کنند. شبکه‌های 5G تا سال 2024 40 درصد از جهان را پوشش خواهند داد و 25 درصد از کل داده‌های ترافیک تلفن همراه را مدیریت می‌کنند و آن را به یک روند فناوری نوظهور تبدیل می‌کنند که باید مراقب آن باشید و همچنین یک نقطه را در آن ذخیره کنید.

 

9. امنیت سایبری

امنیت سایبری ممکن است به عنوان یک فناوری نوظهور به نظر نرسد، با توجه به اینکه مدتی است که وجود داشته است، اما درست مانند سایر فناوری ها در حال تکامل است. این تا حدی به این دلیل است که تهدیدها دائماً جدید هستند. هکرهای بدخواه که در تلاش برای دسترسی غیرقانونی به داده‌ها هستند، به این زودی تسلیم نمی‌شوند و همچنان به یافتن راه‌هایی برای عبور از سخت‌ترین اقدامات امنیتی ادامه خواهند داد. همچنین تا حدی به این دلیل است که فناوری جدید برای افزایش امنیت سازگار شده است. تا زمانی که ما هکر داریم، امنیت سایبری یک فناوری پرطرفدار باقی خواهد ماند زیرا دائماً برای دفاع در برابر آن هکرها تکامل می یابد.

 

 

 به عنوان دلیلی بر نیاز شدید به متخصصان امنیت سایبری، تعداد مشاغل امنیت سایبری سه برابر سریعتر از سایر مشاغل فناوری رشد می کند. به گفته گارتنر، تا سال 2025، 60 درصد از سازمان ها از ریسک امنیت سایبری به عنوان یک عامل تعیین کننده اصلی در انجام تراکنش های شخص ثالث و تعاملات تجاری استفاده خواهند کرد.

 

باید توجه داشته باشید که هر چقدر هم که این رشته چالش برانگیز باشد، درآمدهای شش رقمی سودآوری نیز ارائه می دهد، و نقش ها می توانند از

 

هکر اخلاقی

تحلیلگر بدافزار

مهندس امنیت

افسر ارشد امنیت

ارائه یک مسیر شغلی امیدوارکننده برای کسی که می‌خواهد وارد این فناوری پرطرفدار همیشه سبز شود و از آن استفاده کند.

 

به این ویدیو نگاهی بیندازید که در مورد فناوری های پرطرفدار در سال 2022 صحبت می کند که باید مراقب آنها باشید.

 

9 روند جدید فناوری و 1 راه حل برای موفقیت در آنها

اگرچه فناوری‌ها در اطراف ما در حال ظهور و تکامل هستند، این 9 روند فناوری پتانسیل شغلی امیدوارکننده‌ای را در حال حاضر و برای آینده قابل پیش‌بینی ارائه می‌دهند. و بیشتر این فناوری‌های پرطرفدار از متخصصان ماهر استقبال می‌کنند، به این معنی که زمان مناسبی است که شما یکی را انتخاب کنید، آموزش ببینید و در مراحل اولیه این فناوری‌های پرطرفدار قرار بگیرید، و شما را برای موفقیت در حال و آینده قرار می‌دهد.

ثبت دیدگاه
متن دیدگاه

برای ثبت دیدگاه لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

پاسخ {{reply.user.name}}

مقالات مرتبط
تفاوت کابل شارژر تقلبی از اصل

تفاوت کابل شارژر تقلبی از اصل

4 هفته پیش
0
0
بررسی Acer Aspire 5

بررسی Acer Aspire 5

5 ماه پیش
0
1
معرفی گوشی ایفون 14 !

معرفی گوشی ایفون 14 !

6 ماه پیش
0
1
بهترین گوشی شیائومی در سال 2021

بهترین گوشی شیائومی در سال 2021

1 سال پیش
0
0
معرفی برند و محصولات ریزر (Razer)

معرفی برند و محصولات ریزر (Razer)

3 ماه پیش
0
1
تاریخ عرضه Samsung Galaxy M04!

تاریخ عرضه Samsung Galaxy M04!

3 ماه پیش
0
0