بررسی بازی خدای جنگ - رگناروک

بررسی بازی خدای جنگ - رگناروک

God of War Ragnarök یک بازی اکشن و پر از هیجان است که توسط استودیوی سانتا مونیکا توسعه یافته و توسط Sony Interactive Entertainment منتشر شده است. این بازی در 9 نوامبر 2022 برای دستگاه پلی‌‌استیشن 4 و 5 منتشر شد.این نهمین قسمت از بازی God of War است. اولین تاریخ ساخت این بازی پر هیجان در سال 2018 بوده که تا کنون به ساخت قسمت‌ها ادامه دادند همچنین در این بازی از اسطوره‌های اسکاندیناوی الهام گرفته و ساخته شده ، کریتوس قهرمان سریال و پسر نوجوانش آترئوس را در خود دارد. با پایان دادن به دوران اسکاندیناوی این سری،بازی رگناروک را پوشش می‌دهد، رویداد آخرت‌شناختی که در اساطیر اسکاندیناوی مرکزی است و پیش‌بینی شده بود که در بازی قبلی پس از کشتن کریتوس خدای ایسیر بالدور اتفاق بیفتد.

رگناروک توجه منتقدان را به خود جلب کرد و به دلیل داستان سرایی، شخصیت ها، جلوه های بصری، طراحی سطح و بهبود کلی گیم پلی نسبت به نسخه قبلی خود مورد استقبال قرار گرفت. این بازی برنده بازی سال در جوایز تیتانیوم شد و نامزد دریافت همان جایزه در The Game Awards 2022 بود. این بازی یک موفقیت تجاری است و در هفته اول 5.1 میلیون نسخه فروخته و تبدیل به سریع ترین بازی اول شخص در تاریخ پلی استیشن شد.

 

خلاصه داستان

همانند قسمت 2018 ، رگناروک در دنیای اساطیر نورس اتفاق افتاد و سه سال پس از بازی قبلی در حالی که تنها شش قلمرو از نه قلمرو اساطیر اسکاندیناوی در بازی 2018 قابل کاوش هستند، رگناروک بازیکن را در حال کاوش در هر یک از نه قلمرو می‌بیند و برخلاف قسمت قبل ، هر نه قلمرو به عنوان بخشی از داستان قابل بازدید می‌باشد. قلمرو آتشین Muspelheim و قلمرو مه Niflheim که اکنون پوشیده از یخ و برف است که قبلاً فقط قلمروهای اختیاری برای کاوش بودند. از دیگر قلمروهای بازگشتی عبارتند از ، خانه الف‌های تاریک و روشن، Helheim، سرزمین مردگان، و Jötunheim، سرزمین غول‌ها. Midgard، قلمرو اصلی در قسمت 2018 به زمین بایر سرد تبدیل شده است که به صورت چشمگیر توسط Fimbulwinter تغییر کرده است، همچنین زمستانی سه ساله که پس از پایان بازی قبلی آغاز شد باعث تا دریاچه نه که قبلاً مرکز قایق رانی بود در حال حاظر از یخ پوشیده شده است. . قلمروهایی که قبلاً غیرقابل دسترس بودند عبارتند از Svartalfheim، محل زندگی صنعتی دورفها. Vanaheim، خانه سرسبز خدایان Vanir و همچنین گرگ های غول پیکر Sköll و Hati ، و آسگارد، خانه محقر خدایان Æsir که تنها به عنوان بخشی از داستان مورد بازدید قرار می گیرد و پس از پایان آن نمی توان به آن دسترسی داشت.

شخصیت های اصلی

قهرمانان اصلی، کریتوس و پسر نوجوانش آترئوس ، کریتوس خدای جنگ یونانی سابق است در حالی که پسرش آترئوس نیمی غول پیکر، یک چهارم خدا و یک چهارم فانی است و با نام غول پیکرش، لوکی نیز شناخته می شود. دیگر شخصیت‌های اصلی عبارتند از میمیر ، باهوش‌ترین مرد زنده و همراه وفادار این جفت، ارائه دانش و مشاوره بود. فریا ، الهه وانیر، ملکه سابق والکری ها، و همسر سابق اودین، همچنین به عنوان فریگ شناخته می شود، که به دنبال انتقام از کریتوس و آترئوس برای مرگ پسرش بالدور است. برادران هولدرا، بروک و سیندری ، یک جفت آهنگر کوتوله که با ساختن وسایل جدید به کریتوس و آترئوس کمک می‌کنند و همچنین راهی برای سفر به قلمروهای دیگر بدون استفاده از جدول سفر در معبد تیر پیدا کردند. آنگربودا یکی از آخرین غول های باقیمانده که در جوتونهایم در جنگلی منزوی به نام Ironwood مخفی شده بود و از حیوانات آن محافظت می کرد.

ثبت دیدگاه
متن دیدگاه

برای ثبت دیدگاه لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.

پاسخ {{reply.user.name}}

مقالات مرتبط
AirPods Pro

AirPods Pro

4 ماه پیش
0
1
معرفی گوشی آیفون 15 (شایعه یا واقعیت)

معرفی گوشی آیفون 15 (شایعه یا واقعیت)

3 ماه پیش
0
1
Redmi Note 12 این ماه معرفی می شود!

Redmi Note 12 این ماه معرفی می شود!

5 ماه پیش
0
1
معرفی گوشی ایفون 14 !

معرفی گوشی ایفون 14 !

6 ماه پیش
0
1
بررسی شیائومی 12 لایت

بررسی شیائومی 12 لایت

8 ماه پیش
0
0
نسخه جدید One UI

نسخه جدید One UI

4 ماه پیش
0
1